Ai învins? Continuă! Ai pierdut? Continuă!

Image

AcasaCalendarGalerieFAQMembriInregistrareConectare

Distribuiti | 

DIVERSE DE PE FORUM!!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
omuln3gru
membru

Data de inscriere : 27/02/2014

MesajSubiect: DIVERSE DE PE FORUM!!   Joi 18 Sept 2014 - 22:18

Dragi jucatori ai forumului!
Va invit si VA PROVOC cu mare placere in noua competitie SHOW CUP!!

Este o noua competitie ce s-a alaturat celorlalte competitii pe care desigur o moderez si eu((poate asta nu va atrage)),dar nu doresc ca aceasta sa moara precum s-a nascut!!

cu drag OMUL CEL NEGRU!!!(*_)

Vizitator

MesajSubiect: Re: DIVERSE DE PE FORUM!!   Lun 22 Sept 2014 - 8:57

09.22.2014

Buna ziua,dragi moderatori si colaboratori!Smile

Avand in vedere experienta acumulata pe forumul lui Paratrooper,va invit pe toti sa intarim comunicarea pe forum,pentru a putea sa vorbim aceeasi limba in cadrul competitiilor.

Consider necesara crearea unui topic la nivelul fiecarei competitii
care sa fie privit cu toata seriozitatea  de toti dar in special de moderatori si nu unul cu demunirea"diverse" sau "etc".

Oricare participant  sa isi poata exprima opiniile in mod respectuos, rezonabil si argumentat.

Propun ca acest topic sa aiba titlul

"Vocea jucatorului"

Aici vor putea fi sesizate :
-lacune ale regulamentelor si propuneri argumentate de imbunatatire,
-poate fi exprimata pozitia ambelor parti implicate in diverse situatii litigioase,spre rezolvarea impartiala si prompta.
-contestarea cu printuri a unor decizii luate de moderatori insuficient informati cu privire la o situatie sau alta.

NB:"functia" moderator uzeaza.
Este necesar ca moderatorii sa fie un exemplu de modestie,respect,demnitate,rezonabilitate,obiectivitate  si colaborare cu ceilalti participanti.

Un handicap este faptul ca moderatorii  joaca rol dublu:arbitru si jucator;pentru mentinerea unei atmosfere normale de competitie, este nevoie de o buna comunicare.
La liga pe echipe,in situatii extrem de litigioase decizia va fi luata in urma parerii tuturor celor implicati:moderator,capitani,secunzi.

In speranta ca toti vom pune umarul spre o atmosfera demna,relaxanta,amicala.
 cu respect:mosnean Smile

Ultima editare efectuata de catre mosnean in Joi 25 Sept 2014 - 8:32, editata de 5 ori
Sus In jos
Ginette18
Admin

MesajSubiect: Re: DIVERSE DE PE FORUM!!   Lun 22 Sept 2014 - 12:52

mosnean a scris:
09.22.2014
Buna ziua,dragi moderatori si colaboratori!Smile

Avand in vedere experienta acumulata pe forumul lui Paratrooper,va invit pe toti sa intarim comunicarea pe forum,pentru a putea sa vorbim aceeasi limba in cadrul competitiilor.

Consider necesara crearea unui topic la nivelul fiecarei competitii,care sa fie privit cu toata seriozitatea  de toti dar in special de moderatori si nu unul cu demunirea"diverse" sau "etc".

Oricare participant  sa isi poata exprima opiniile in mod respectuos, rezonabil si argumentat.

Propun ca acest topic sa aiba titlul

"Vocea jucatorului"

Aici vor putea fi sesizate :
-lacune ale regulamentelor si propuneri argumentate de imbunatatire,
-poate fi exprimata pozitia ambelor parti implicate in diverse situatii litigioase,spre rezolvarea impartiala si prompta.
-contestarea unor decizii luate de moderatori insuficient informati cu privire la o situatie sau alta.

NB:"functia" moderator uzeaza.
Este necesar ca moderatorii sa fie un exemplu de modestie,respect,demnitate,rezonabilitate,obiectivitate  si colaborare cu ceilalti participanti.

Un handicap este faptul ca moderatorii  joaca rol dublu:arbitru si jucator;pentru mentinerea unei atmosfere normale de competitie, este nevoie de o buna comunicare.
La liga pe echipe,in situatii extrem de litigioase decizia va fi luata in urma pareri tuturor celor implicati:moderator,capitani,secunzi.

In speranta ca toti vom pune umarul spre o atmosfera demna,relaxanta,amicala.
 cu respect:mosnean Smile

O propunere demna de luat in considerare........Multumim!
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
vasilica51
Admin

Data de inscriere : 26/02/2014

MesajSubiect: Re: DIVERSE DE PE FORUM!!   Lun 22 Sept 2014 - 18:21

O  idee foarte buna d-le mosnean (cristi)  si pe care , cu siguranta o vom analiza,
  nu pot sa ascund faptul ca sunt adeptul comunicarii.
multumim fr  pt aceasta propunere.
Sus In jos
13capitan
membru

Data de inscriere : 09/03/2014

MesajSubiect: Re: DIVERSE DE PE FORUM!!   Mar 23 Sept 2014 - 8:56

CE SA INTAMPLAT LA MECIUL DE SAMBATA SEARA INTRE JUCATORII JEANPOPICARU SI 59MARIAN
Sus In jos
omuln3gru
membru

MesajSubiect: Re: DIVERSE DE PE FORUM!!   Mar 23 Sept 2014 - 16:45

AM LUAT LA CUNOSTINTA PROPUNEREA LUI MOSNEAN,,,,NORMAL EL CA SI MINE A INTAMPINAT PROBLEME PE FORUMUL CELOR 3 HOTI SI NU DORESTE SA PATEASCA SI AICI LA FEL!

FELICITARI MOSNENE PT CURAJ. AI UN LIKE

membru

MesajSubiect: Re: DIVERSE DE PE FORUM!!   Mier 24 Sept 2014 - 15:54

Dar cu acea"VOCEA JUCATORULUI",postata in fiecare competitie parca nu sunt de acord. Sincer la ce serveste???
Haideti sa analizam ca daca un jucator are ceva de zis o scris la topicul PROBLEME

Admin

MesajSubiect: Re: DIVERSE DE PE FORUM!!   Mier 24 Sept 2014 - 17:21

omuln3gru a scris:
Dar cu acea"VOCEA JUCATORULUI",postata in fiecare competitie parca nu sunt de acord. Sincer la ce serveste???
Haideti sa analizam ca daca un jucator are ceva de zis o scris la topicul PROBLEME

Marian? Ce intelegi tu prin cuvantul probleme?, dar prin cuvintele  vocea jucatorului ?, 
Crezi ca aceste cuvinte sunt identice? ca au aceeasi insemnatate ?

As vrea sa intelegi ca vocea jucatorului nu inseamna neaparat probleme,
poate ca un jucator vrea sa spuna o idee care ar putea fi buna pt.
ca forumul sa mearga spre mai bine, ce sa facem , sa nu 
dorim ca forumul sa fie cat mai performant ?
Sus In jos
cristina112
membru

Data de inscriere : 06/03/2014

MesajSubiect: Re: DIVERSE DE PE FORUM!!   Sam 18 Oct 2014 - 22:16

Buna seara!!!

Datorita faptului ca jucatorii nu au obligalitatea sa joace meciuri in competitii propun::: ca in timpul partidelor in cadrul ligii pe echipe,,cate 3 jucatorii de la fiecare echipa((pe alese)) sa posteze prezenta,,,,,simt ca aici se umbla cu mismasuri
Sus In jos
omuln3gru
membru

MesajSubiect: Re: DIVERSE DE PE FORUM!!   Dum 19 Oct 2014 - 16:32

cristina112 a scris:
Buna seara!!!

Datorita faptului ca jucatorii nu au obligalitatea sa joace meciuri in competitii propun::: ca in timpul partidelor in cadrul ligii pe echipe,,cate 3 jucatorii de la fiecare echipa((pe alese)) sa posteze prezenta,,,,,simt ca aici se umbla cu mismasuri

SCZ,,,postarea este facuta de mine,,,sper ca ati inteles ca nu ea a facut aceasta postare

Vizitator

MesajSubiect: :: PROBLEME,RETRAGERI.EXCLUDERI :: DIVERSE :: DIVERSE DE PE FORUM!!D   Lun 22 Dec 2014 - 17:47

Daca se poate, am o rugaminte, pentru moderatorii acestui forum.Daca cineva posteaza pe forum o problema ,o rugaminte,
o cerere de schimbare de nick,o retragere de pe forum,daca se poate sa primeasca un raspuns cat mai urgent,sa nu dureze pentru altii zile si pentru altii cateva ore,va rog frumos,asta, daca se poate in limita timpului disponibil pe care moderatorul il are.Stiu ca, cu aceasta ocazie mi-am aprins paie in cap,dar va rog frumos sa apleca-ti urechea la ce v-am rugat.Multumesc!--Bancatul!
Sus In jos
vasilica51
Admin

MesajSubiect: Re: DIVERSE DE PE FORUM!!   Lun 22 Dec 2014 - 18:42

bancatul a scris:

Daca se poate, am o rugaminte, pentru moderatorii acestui forum.Daca cineva posteaza pe forum o problema ,o rugaminte,
o cerere de schimbare de nick,o retragere de pe forum,daca se poate sa primeasca un raspuns cat mai urgent,sa nu dureze pentru altii zile si pentru altii cateva ore,va rog frumos,asta, daca se poate in limita timpului disponibil pe care moderatorul il are.Stiu ca, cu aceasta ocazie mi-am aprins paie in cap,dar va rog frumos sa apleca-ti urechea la ce v-am rugat.Multumesc!--Bancatul!

Am sa incep cu partea aceea cu aprinsul paielor in cap 
Nu !., in nici-un caz nu se va intampla asa ceva , ai scris intr-un mod 
civilizat si ca atare raspunsul va fii la fel .
     Daca cineva posteaza o problema pe forum, in cazul tau o schimbare de nik, 
in mod normal se verifica motivul invocat  si daca schimbarea nu incalca regulamentul, 
atunci se efectueaza .
     Dar atunci cand solicitantul schimbarii cere in mod expres ca aceasta 
schimbare sa nu se faca inainte de sfarsitul lunii, atunci, asteptam sfarsitul lunii.
Sus In jos
joe2astral
membru

Data de inscriere : 07/04/2014
Varsta : 41

MesajSubiect: Re: DIVERSE DE PE FORUM!!   Vin 16 Oct 2015 - 6:32

Văd că iar revine donamara. Smile De, alt forum, nu a fost nimeni pe celălalt din cei de aici, nu știe nimeni de furăciune. Smile Măcar dincolo, în al 12-lea ceas, de obraz, a avut minimul de bun simț să retragă din echipă acest nume-joker.

gaziela
membru

Data de inscriere : 16/09/2014

MesajSubiect: Re: DIVERSE DE PE FORUM!!   Vin 16 Oct 2015 - 14:19

joe2astral a scris:
Văd că iar revine donamara. Smile De, alt forum, nu a fost nimeni pe celălalt din cei de aici, nu știe nimeni de furăciune. Smile Măcar dincolo, în al 12-lea ceas, de obraz, a avut minimul de bun simț să retragă din echipă acest nume-joker.

Grija mare , Joe .....de pe celalalt forum ai fost exclus o perioada  mare de timp,  pentru aceste acuzatii nefondate.  Vrei  sa ti se intample din nou ?  Daca da, continua.....daca nu , vezi-ti de treaba ta.
Sus In jos
joe2astral
membru

MesajSubiect: Re: DIVERSE DE PE FORUM!!   Vin 16 Oct 2015 - 18:02

gaziela a scris:
joe2astral a scris:

Grija mare , Joe .....de pe celalalt forum ai fost exclus o perioada  mare de timp,  pentru aceste  acuzatii nefondate.  Vrei  sa ti se intample din nou ?  Daca da, continua.....daca nu , vezi-ti de treaba ta.

Vezi, ai grijă să nu se întâmple din nou ca, la singura postare a donamarei, să postezi și tu din Iași când o vizitezi. Să nu se mai vadă clar că joci tu de la ea pe două nume. De statistici nu-ți fă griji că nu vă întâlniți pe playok niciodată amândouă, se pare că nimeni nu bagă în seamă dovezile.

joe2astral
membru

MesajSubiect: Re: DIVERSE DE PE FORUM!!   Vin 16 Oct 2015 - 18:11

Având în vedere că nu există obligativitatea pentru cei din liga pe echipe de a juca în vreo competiție individuală, propun să se facă astfel:
- să se deschidă o rubrică cu verificarea I.P.-ului;
- fiecare căpitan/secund să aibă dreptul de a solicita două postări ale adversarilor desemnați de ei;
- moderatorii să aibă dreptul de a solicita postarea a câte unui jucător de la fiecare echipă;
- donamara să aibă abonament permanent la postare ca să ne convingem că s-a mutat în Bacău. Smile

vasilica51
Admin

MesajSubiect: Re: DIVERSE DE PE FORUM!!   Sam 17 Oct 2015 - 9:35

Citat :
joe2astralAvând în vedere că nu există obligativitatea pentru cei din liga pe echipe de a juca în vreo competiție individuală, propun să se facă astfel:
- să se deschidă o rubrică cu verificarea I.P.-ului;
- fiecare căpitan/secund să aibă dreptul de a solicita două postări ale adversarilor desemnați de ei;
- moderatorii să aibă dreptul de a solicita postarea a câte unui jucător de la fiecare echipă;
- donamara să aibă abonament permanent la postare ca să ne convingem că s-a mutat în Bacău.
Smile

Am sa incerc  pe cat pot eu sa-ti raspund cerintelor tale.
*Intr-adevar pe acest forum nu exista obligatia ca  jucatorii echipelor
sa fie inscrisi intr-o competitie individuala .
*Nu vad rostul creearii unui nou topic de verificare al IP-ului
[aici iti pot da un ex. daca un jucator dintr-o anumita echipa, merge in vizita la un coleg ,
ramanand acolo 2-3 zile (tu chiar sti exact acest fapt)  intamplarea ar face ca in acea seara
sa fie si jocurile etapei.Ce ar trebuii sa faca acest jucator ? Poate ca nu vrea sa stie cineva
unde este]. Intr-o alta ordine de idei, exista topicuri de verificare a IP-ului  si sunt suficiente ].
*Cred ca este suficient ca si raspuns la primele trei cerinte .
*In ceea ce priveste faptul ca ''donamara ''sa aiba un abonament permanent la postare ,pt. ca tu sa te convingi ca s-a mutat in bacau ,
E SIMPLU .   DACA TOT TE INTERESEAZA ATAT DE MULT ACEASTA  DOAMNA
DE CE NU MERGI TU  PERSONAL LA EA ACASA , PT A TE CONVINGE ?
Voi inchide acest subiect spunandu-ti ca: Libertatea de exprimare are si ea limite ,nu poti
si nu ai dreptul sa faci afirmatii despre altcineva .
Pt linistea ta ,eu am vorbit la telefon cu  persoana care te intereseaza , asadar   E REALA .
  Joe  te rog sa intelegi ceva
 Nu vreau ca pe acest forum sa cream Telenovele
O poti face prin alte forumuri  insa nu si aici..
msc fr de intelegere .
Sus In jos
joe2astral
membru

MesajSubiect: Re: DIVERSE DE PE FORUM!!   Lun 19 Oct 2015 - 21:36

Încerc ca aceasta să fie ultima mea postare pe această temă.
Așadar, să-ți contraargumentez punctual:
1. Jucătorul respectiv aflat la un prieten a mai fost la el și se va mai duce. Ce așa mare inginerie să posteze că se poate să fie I.P. comun câteodată? E vorba să nu fie aproape mereu același I.P..
2. Astea sunt gogoși. Unde sunt topicuri de verificare a I.P.-ului? Topicurile de anuțare a I.P.-ului comun nu-s deloc același lucru cu cele de verificare.
3. Suficiente? Smile Ori ești naiv ori râzi de mine. Ai idee cam cu câte nickuri am fost la paratrooper pe forum? Bineînțeles, din cauza gazielei. Dar, sunt convins c-o fac mulți din plăcere, din instinctul pur românesc de a fura și/sau de a se simți măreți că au luat liga pe echipe, de parcă poza aia la rang echivalează cu o grămadă de bani.
4. Tu ești convins că nu te fură nimeni cu numele de donamara? Smile
5. Mă înțelegi greșit. Nu persoana reală donamara mă interesează. Probabil că a fost nickul chiar al ei. Și poate mai e. Doar că-l împarte și cu alții. Persoana donamara e jucătoare pe 2-10, nu pe playok.
6. Te înșeli. Libertatea de exprimare nu are limite dacă este susținută de dovezi. Una e calomnia și alta e afirmația cu dovezi.
7. Care liniștea mea? Cu așa ceva mă liniștești? S-o crezi tu. Cum am mai spus, nu persoana reală donamara mă interesează. Dacă vrei, îi fac și eu nick mamei mele. Normal că vom avea același I.P. uneori. Și, dacă vrei, îți dau numărul ei de telefon să vorbești cu ea. Să vedem, o primești pe forum? Smile

Ginette18
Admin

MesajSubiect: Re: DIVERSE DE PE FORUM!!   Mar 20 Oct 2015 - 10:45

D-le joeastral eu  inteleg foarte bine ceea ce vrei sa spui. E tipic romanesc sa inseli si sa furi.Crezi ca daca verificam ip nu se va insela?Nu fac referire la persoanele implicate eu vorbesc in general. Din punctul meu de vedere nu facem decat sa complicam lucrurile. Stiu foarte bine ca exista echipe unde sunt nikuri care se rotesc intre mai multi jucatori. Chiar eu am surprins la masa de joc un jucator ce intrase pe 2 nikuri din echipa.......bineinteles daca acest lucru se intampla si se dovedeste jucatorul si echipa vor suporta penalizarile regulamentului daca nu au postare de ip comun. Eu sper totusi ca vom realiza ca este doar un joc, ca jucatorii vor juca doar de placere pentru ca asa cum ai specificat faptul ca ai castigat o competitie nu te face nici mai destept, nici mai bun decat ceilalti si nu iti aduce nici un avantaj material.....pana la urma nici nu  conteaza cine joaca oricum sunt doar nikuri niciodata nu vom cunoaste cine este cu adevarat in spatele acestora.....important este sa te simti bine, sa joci fair-play si daca zarul si inspiratia te ajuta ...sa castigi.In caz contrar este important sa sti sa pierzi sau .....sa inveti sa  pierzi...in table ca si in viata nu totdeauna castigi.Am vazut cum persoane amabile si dragute atunci cand castiga se transforma in oameni de nerecunoscut atunci cand pierd.
In concluzie .....haideti sa jucam table....nu conteaza cu cine ci conteaza sa demonstram ca suntem oameni, ca stim sa ne stapanim si nu ne lasam prada orgoliilor si impulsurilor de moment.
Sus In jos
joe2astral
membru

MesajSubiect: Re: DIVERSE DE PE FORUM!!   Mar 20 Oct 2015 - 23:59

Cu vasilica51 am epuizat subiectul telefonic. Mă simt dator să răspund și cu asta aș dori să închei.
ginette18 a scris:
Crezi ca daca verificam ip nu se va insela?
Nu cred, dar fenomenul poate fi limitat și e totuși un succes.
ginette18 a scris:
Chiar eu am surprins la masa de joc un jucator ce intrase pe 2 nikuri din echipa.......bineinteles daca acest lucru se intampla si se dovedeste jucatorul si echipa vor suporta penalizarile regulamentului daca nu au postare de ip comun.
Au fost luate măsuri împotriva acelui jucător? Și, să înțeleg că dacă postezi I.P. comun, poți să joci pe 2 nickuri? Smile
ginette18 a scris:
Am vazut cum persoane amabile si dragute atunci cand castiga se transforma in oameni de nerecunoscut atunci cand pierd.
Dar împotriva acestora au fost luate măsuri? Că doar cei care nu suntem așa, nu trebuie neapărat să suportăm lipsa de control a altora.
ginette18 a scris:
In concluzie .....haideti sa jucam table....nu conteaza cu cine ci conteaza sa demonstram ca suntem oameni, ca stim sa ne stapanim si nu ne lasam prada orgoliilor si impulsurilor de moment.
Vegheați ca asta să nu se întâmple, nu doar să ne sfătuiți.

joe2astral
membru

MesajSubiect: Re: DIVERSE DE PE FORUM!!   Sam 14 Noi 2015 - 5:18

ginette18 a scris:
ADAUGARE LA REGULAMENT.......incepand cu etapa IV a EDITIEI VII

La schimbarea titularului, acesta are obligatia sa anunte la masa de joc schimbare si sa roage adversarul sa opreasca jocul. Se va anunta cine intra ca rezerva si se va astepta pana cand rezerva intra la masa de joc in cazul in care schimbarea se face la oaspeti. Daca schimbarea se va face la gazde se specifica daca se va face alta masa, in acest caz cand rezerva anuntata are masa facuta se poate parasi masa de joc iar jucatorul oaspete este obligat sa mearga la masa acestuia. Timpul maxim admis pentru schimbare este de 3 min.

ATENTIE........parasirea mesei de catre titular fara anuntarea schimbarii si a rezervei si inainte ca rezerva sa ajunga la masa de joc sau depasirea timpului admis, se penalizeaza cu -1 linie din cele castigate pana in acel moment.

Întrebări:
1. "Se va anunta cine intra ca rezerva" ... cine anunță?
2. "Se specifica daca se va face alta masa" ... cine specifică?

Mai multe obiecții:
1. Să înțeleg că vor fi meciuri încheiate cu scorul de 7 la -1? Smile
Eventual se adaugă o linie adversarului, așa nu vor exista scoruri la minus 1.
2. Dacă titularul pleacă nevoit de o pană de net sau de curent? Cum ați vrea să anunțe? Că există posibilitatea și ca între linii să aibă o asemenea pană.
3. Dar dacă are pana în mijlocul liniei și nu poate anunța nici măcar pe propriul căpitan de asta? Riscați să penalizați pe nedrept sau nu?
4. Chiar și așa, sigur e corectă decizia? Din rea voință și profitând de asta, pot vicia decisiv rezultatul. Simt că iau marți la scorul de 5-5 și aș pierde cu 7-5. Plec. Se va face 5-6. Situația fiind neclară, căpitanii sunt de acord că se rejoacă linia. Cu rezerva mea. Și dă marți. Câștigăm noi cu 7-6? Smile
5. În caz de conflict pe tema asta cam greu de dovedit că:
a). titularul n-a anunțat schimbarea;
b). titularul nu l-a rugat pe adversar să oprească jocul (deși nu văd cum poți opri jocul între linii);
c). titularul n-a anunțat cine intră ca rezervă sau titularul n-a specificat dacă se va face altă masă (dacă răspunsul la cele 2 întrebări este "titularul").

vasilica51
Admin

MesajSubiect: Re: DIVERSE DE PE FORUM!!   Sam 14 Noi 2015 - 17:34

Salut domnule Joe

Am sa incerc sa iti explic .
1.   Cererea de schimbare o face titularul si tot el are obligatia
de a anunta si cine intra .
2.  Doar titularul sau rezerva sa , considerat  a fi gazda , poate solicita o masa noua .
''Mai multe obiectii''
1.Ai inteles gresit .Nu vor fi meciuri incheiate cu scorul de 7 la minus 1.
   Ex: Jucatorul care vrea schimbare dar nu respecta acele cerinte
va fi penalizat cu o linie
( la scorul de 0-3 doreste schimbare , nerespectand cerintele , scorul va deveni 0-4).
2. Aceasta adaugare la regulament , nu se refera la deconectarile  voite sau nevoite .
Referitor la acest punct , exista prevederi in cazul deconectarilor .
3. Raspunsul de mai sus este valabil si aici.
   In cazul prezentat de tine , capitanul echipei ,din care face parte jucatorul respectiv
are obligatia de al inlocuii, daca acela era titular si nu rezerva .
Tot la acest punct , exista  cateva  prevederi in regulament  care spun:

''6.2. In cazul in care unul dintre jucatori se deconecteaza este asteptat 1 minut,conform setarii site-ului play ok . Daca jucatorul deconectat nu revine in acest timp jocul in cauza se va relua cu rezerva acestuia.
6.3. Deconectarea va fi contabilizata ca martz. In cazul in care capitanii echipelor ajung la o intelegere jocul in care a survenit deconectarea se poate rejuca sau se poate hotari linie sau chiar martz in functie de situatia pe tabla.
6.4. Daca deconectarea apare dupa efectuarea schimbarii, in locul celui deconectat poate reveni numai titularul (in niciun caz alt jucator). In cazul in care nici titularul nu poate continua respectivul joc, partida va fi contabilizata ca victorie pentru echipa adversa (scorul va fi 7 la cate linii a acumulat pana la acel moment echipa fara reprezentant).''

*La punctele 4 si 5 cred eu ca deja ai raspunsurile , scrise mai sus
Sus In jos
joe2astral
membru

MesajSubiect: Re: DIVERSE DE PE FORUM!!   Mier 18 Noi 2015 - 19:24

1. Ce se întâmplă dacă titularul spune într-un fel și căpitanul/secundul altfel?
2. Căpitanul/secundul nu poate solicita?

1. Deci, de fapt, ar trebui să sune cam așa: părăsirea ... se sancționează cu + 1 linie pentru adversar. Așa cum am bănuit, una este gândită de moderator și alta se înțelege de către cititor. Ca dovadă, insiști în aceeași greșeală: în realitate, îi dai o linie adversarului. Cu ce mă penalizezi pe mine? Mă sancționezi dându-i o linie bonus adversarului, nu mă penalizezi cu nimic.
2, 3. De ce nu specificați asta atunci? Că e vorba doar despre situații normale, nu și la deconectări.
4, 5. Nu am răspunsurile chiar deloc. Poate nu m-am făcut înțeles sau poate n-ai citit cu atenție ce-am scris. Dacă după recitire nu ești lămurit, voi reformula.

joe2astral
membru

MesajSubiect: Re: DIVERSE DE PE FORUM!!   Vin 20 Noi 2015 - 20:57

Urât și nedrept acționat față de mine, foarte urât și foarte nedrept.

vasilica51
Admin

MesajSubiect: Re: DIVERSE DE PE FORUM!!   Vin 20 Noi 2015 - 21:24

joe2astral a scris:
Urât și nedrept acționat față de mine, foarte urât și foarte nedrept.

Joe

Am vorbit la telefon amandoi .
 Mi-am spus punctul meu de vedere .

Lasand acest aspect de-oparte  vreau sa spun ceva .
Problema ta, sau problemele postate de tine , nu au nici-o legatura cu acest forum ,
chiar mai mult de atat , nimic din ceea ce ai aratat tu, nu priveste acest forum.
 In aceasta situatie , eu , noi , nu putem lua o masura de penalitate impotriva celor in cauza ta
si in nici-un caz nu putem sa creeam noi o problema la noi in forum , atat timp cat  nu  are nici
cea mai mica legatura cu noi .
  Spui ca urat si nedrept s-a actionat fata de tine . Gresesti , nu am facut nimic impotriva ta , nici in favoare,
doar ca nu am acceptat ca acea postare sa fie la noi in forum.
Sper sa (re) intelegi asta .
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: DIVERSE DE PE FORUM!!   Astazi la 18:04

Sus In jos

DIVERSE DE PE FORUM!!
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Ai învins? Continuă! Ai pierdut? Continuă! :: PROBLEME,RETRAGERI.EXCLUDERI :: DIVERSE-
Mergi direct la: